search
top

Żeby używanie grzejników elektrycznych było bezpieczne

Grzejniki elektryczne to bardziej popularne urządzenia stosowane do ogrzewania pomieszczeń, które nie wymagają podłączenia do instalacji grzewczej.


Ich budowa zapewnić ma bezpieczne użytkowanie, jednak dobrze jest pamiętać tu również o kilku prostych zasadach.
Jako że są to urządzenia elektryczne, należy uważać na to, aby podłączenia do prądu, nie miały możliwości kontaktu z wodą czy nawet wilgocią. Grzejników elektrycznych nie ustawiamy więc w pobliżu wanien, basenów, brodzików, a także nie stosujemy ich w niezadaszonych pomieszczeniach w momencie deszczu.
Na grzejnikach elektrycznych nie należy suszyć ciuchów, ponieważ może to być źródłem powstania pożaru. Grzejnik ustawić należy na prostej powierzchni, najlepiej ognioodpornej. W jego pobliżu n ie powinny znajdować również łatwopalne materiały czy substancje.
Nie należy pozostawiać pracującego urządzenia bez nadzoru. Jeżeli wychodzimy z domu, grzejnik koniecznie wyłączamy.
Jako, że grzejnik może nagrzać się do bardzo wysokich temperatur, należy chronić dzieci przed poparzeniem skóry, właśnie przez kontakt skóry z nagrzaną powierzchnią.
Jeżeli zauważymy, że grzejnik nie działa właściwie, należy od razu odłączyć go od zasilania prądem. Absolutnie nigdy, nie próbujemy ingerować w mechanizm urządzenia w momencie jego podłączenia do gniazda elektrycznego. Zdecydowanie rozważniej będzie, jeżeli w momencie zauważenia usterki oddamy grzejnik do naprawy fachowcom w autoryzowanym punkcie serwisowym.
Jeżeli grzejnik nie jest używany przez dłuższy czas, należy go odłączyć od zasilania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top