search
top

Zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe – modne i nowoczesne rozwiązanie, które znajduje swoje zastosowanie nie tylko w nowo wybudowanych domach, ale również w mieszkaniach starszego typu.

Do zalet ogrzewania podłogowego zaliczyć możemy przede wszystkim komfort. To od podłogi przez stopy najbardziej odczuwamy zimno, a tu, to właśnie w tym miejscu temperatura będzie najwyższa. Dzięki emitowaniu ciepła od podłogi, temperatura w pomieszczeniu rozkłada się niemal idealnie, czego nie można powiedzieć o tradycyjnym ogrzewaniu na przykład centralnym z podłączonymi grzejnikami, kt6óre najczęściej znajdują się pod parapetem okien.

Tu kolejny plus. Ogrzewanie podłogowe nie zajmuje ani trochę miejsca w pomieszczeniach. Na ścianach nie musimy wieszać grzejników, co przecież mogłoby również oszpecić nasze wnętrze.

Dzięki temu, że maty ogrzewania podłogowego znajdują się na całej powierzchni podłogi, ciepło rozprowadzane jest po pomieszczeniu równomiernie.

Ogrzewanie podłogowe może być wodne lub elektryczne. W tym drugim rozwiązaniu możliwe jest również zainstalowanie ogrzewania akumulacyjnego.

Ogrzewanie podłogowa nadaje się również do pomieszczeń bardzo wysokich. Jest z nimi problem w przypadku tradycyjnego ogrzewania, ponieważ wówczas najcieplejsze powietrze gromadzi się bezpośrednio pod sufitem. Jeżeli mamy ogrzewanie podłogowe, najcieplej  będzie zawsze tam, gdzie stąpamy my :).

Zaletą jest również fakt, że instalacja ogrzewania podłogowego nie jest wcale trudna i można zrobić ją samodzielnie. W przypadku podłączania grzejników, pomoc fachowców bardzo często jest niezbędna.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top