search
top

Tajemnice kominków elektrycznych

Kominki nadal są bardo modne, jednak wiele osób, nie ma ochoty poświęcać wielu pieniędzy i czasu na ich montaż. Stąd też rodzi się nowa moda – moda na kominki elektryczne. Są one na tyle atrakcyjne, że z powodzeniem zastępują kominki tradycyjne. Kuszą prostotą montażu, łatwością obsługi, estetycznym i atrakcyjnym wyglądem. Zobaczmy, co wpływa na to, że kominki elektryczne tak szybko zyskują na popularności.

Kuszące ułatwienia

Kominki na prąd już samą zasadą działania przewyższają te, w których trzeba stosować jakiś paliwo, a więc drewno, węgiel, gaz itp. Cała ich obsługa jest maksymalnie uproszczona. Dlatego nie potrzebują większych zachodów podczas instalacji. Nawet te przeznaczone do zabudowy nie wymagają tyle pracy, co kominki tradycyjne. Kominki elektryczne nie potrzebują podłączenia do przewodów kominowych, nie wymagają doprowadzania powietrza, ani innych specjalnych zabiegów. Wystarczy je podłączyć do źródła prądu i już. Użytkownicy podkreślają również, że nie muszą nabywać i składować opału, podtrzymywać ognia, ani czyścić paleniska z popiołu. Kominki na prąd nie dymią i nie zagrażają emisją tlenku węgla tak groźnego dla zdrowia i życia. Dodatkowym atutem jest fakt, iż pracą większości kominków elektrycznych można sterować, ręcznie lub zdalnie za pomocą pilota. W ten sposób można regulować wysokość temperatury ogrzewania czy poziom jasności płomieni.

Kominki panoramiczne i 3D

To było do przewidzenia, że producenci kominków na prąd, szybko zaczną wykorzystywać nowe technologie. Dzięki temu na rynku można znaleźć bardzo efektowne kominki panoramiczne. Niektóre nawet mogą być zamontowane w ten sposób, że są widoczne z dwu pomieszczeniach. Charakteryzują się minimalistyczną estetyką, gdyż najczęściej mają proste, geometryczne kształty i monochromatyczne kolory. Świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Jedne montuje się w ścianach, a inne stanowią całkiem odrębny obiekt w danym pomieszczeniu Jeśli chodzi o kominki 3D, to zachwycają one przede wszystkim trójwymiarowym efektem płomienia oraz żarzących się polan drewna lub brykietu. Złudzenie, że mamy do czynienie a prawdziwym ogniem na palenisku bywa naprawdę zaskakujące i wiele osób daje się na to nabrać. Projektanci dopracowują jeszcze efekty dźwiękowe palących się polan drewna oraz wydzielanie zapachu drewna.

Eksploatacja

Kominki na prąd sprawdzają się doskonale podczas codziennej eksploatacji. Jak już zostało wspomniane, wymagają minimum zaangażowania, podobnie jest z czyszczeniem. Także pod względem bezpieczeństwa okazują się nader praktyczne. Nie emitują trujących substancji, ani odpadów. Są również dobrze zabezpieczone przeciwpożarowo. Miejsce wokół kominka elektrycznego nie musi być dodatkowo zabezpieczane, a jego szyby nie nagrzewają się, więc nie ma zagrożenia poparzeniem się. W kominkach elektrycznych tkwi ogromny potencjał i świetlana przyszłość. Mają zdecydowanie więcej plusów, niż minusów i są nieustannie doskonalone. Zalicza się je do produktów ekologicznych, ekonomicznych, praktycznych i estetycznych. Możliwe, że kiedyś zdominują kominki tradycyjne. Tymczasem są dla nich atrakcyjną dla klientów alternatywą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top