search
top

Ogrzewanie gazowe tanim sposobem na ciepły dom

Inwestycja w instalację ogrzewania gazowego jest dużo droższa niż zainstalowanie elektrycznych grzejników, ale koszty te szybko się zwracają ze względu na stosunkowo niską cenę gazu. Współcześnie odchodzi się też od standardowej metody grzewczej przez rozprowadzanie ciepła z głównego zbiornika. Można na przykład zamontować sobie kominek.

Gaz stał się mniej popularny

Współcześnie budynki w stanie deweloperskim nie posiadają już w ogóle ogrzewania gazowego ze względów bezpieczeństwa. Mieszkając na swojej działce możemy sobie jednak pozwolić na założenie infrastruktury gazowej, a współczesna technologia jest uznawana za bardzo bezpieczną.

Instalacja posiada czujniki ciśnienia i szczelności – jeżeli coś jest nie tak od razu włącza się alarm – zależnie od ustawień.

Stan techniczny całej instalacji należy sprawdzać co roku. Odpowiedni specjalista zajmie się tym podczas jednego dnia – nie jest to niestety tania usługa, ale warto zainwestować. Cena gazu jest na tyle niska, że opłaty za ogrzewanie i tak wypadają dużo lepiej niż w przypadku wykorzystania elektryczności.

 

Chcemy założyć instalację gazową w domu

By założyć instalację gazową rejon jaki zamieszkujemy musi mieć do niego dostęp. Jest to zazwyczaj bardziej skomplikowane by zamontować ogrzewanie gazowe na terenach wiejskich. W miastach zaś nie powinno być problemu.

 

Założenie instalacji gazowej (rur kwasowych) kosztuje około 10 tys. zł na powierzchni 50 metrów kw. To dość nie mały koszt, ale jeżeli ktoś już się na niego zdecyduje inwestycja ta szybko się zwróci w porównaniu do ogrzewania elektrycznego

 

Gaz doprowadzany do domu jest tani, bo jego ekspolatacja nie wymaga nadzoru techników. Jedynie trzeba przeprowadzać kontrole serwisowe co jakiś czas. To jest właściwie główny czynnik warunkujący niską cenę gazu. Gaz płynie, zatem nie ma dużych kosztów logistycznych.

  instalacja

Rodzaje instalacji – kocioł lub piecyk

Podstawą całej instalacji jest kocioł gazowy – podgrzewana wodę rozprowadzaną po rurach całego mieszkania.

Innym ciekawym pomysłem jest zamontowanie piecyka gazowego – wygląda zupełnie jak piec zasilany węglem lub drewnem. Gaz imituje żywe płomienie. Można też dobrać odpowiedni dla siebie kolor płomienia.

Obie metody są bardzo tanim rozwiązaniem, szczególnie jeżeli potrzebujemy dużo grzać w domu.

 

 

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top