search
top

Odnawialne źródła energii- bardziej wydajne ogrzewanie domu!

Wszelkiego rodzaju odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne. Trudno się temu dziwić w końcu pozwalają na znaczne zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy wydawanych na koszty eksploatacyjne domu.

Na ekologiczne walory ogrzewania warto zwracać uwagę i robi to corocznie coraz więcej osób.

Jest to wynikiem zmniejszających się nieodwracalnie pokładów źródeł odnawialnych, które w związku z tym drożeją i stają się coraz częściej poza naszym ogólnym zasięgiem.

kolektory

W zakresie odnawialnych źródeł energii bardzo popularne są kolektory słoneczne montowane głównie na dachach. Gdyby nie to, że na razie ich cena wciąż przekracza możliwości finansowe wielu rodzin byłyby najpowszechniej używanym źródłem energii.

Czy kolektory słoneczne pasują  do każdego domu?

Kolektory słoneczne, które pasują do różnych rodzajów budownictwa to urządzenia próżniowe. Służą one nie tylko do ogrzewania budynków ale także do podgrzewania wody użytkowej.

Dostarczają ciepło praktycznie od wiosny do jesieni. Jeśli chcielibyśmy by kolektory ogrzewały nasz dom przez cały rok konieczna byłaby już do tego specjalistyczna instalacja.

Dlaczego kolektory próżniowe są polecane najczęściej? Przede wszystkim próżnia otaczająca absorber nie utrudnia dotarcia do niego promieniowania słonecznego, a jednocześnie izoluje go cieplnie.

Znacznie większą sprawność instalacji grzewczej osiągniemy dzięki  niskim parametrom, dlatego warto zainwestować w ogrzewanie niskotemperaturowe np. podłogowe lub ścienne.

Oczywiście odnawialnych źródeł energii  jest jeszcze wiele. Wciąż jednak brakuje nam odwagi oraz funduszy na ich wdrażanie we współczesnym budownictwie mieszkalnym. Być może za kilka lat uda nam się dogonić w tej kwestii inne państwa europejskie na razie póki co nie ma na to większych szans.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top