search
top

O suszarkach elektrycznych

Głównym zastosowaniem suszarek elektrycznych jest suszenie ręczników oraz innych części garderoby. Dodatkową ich zaletą jest jednak to, że przy tym również dogrzewają pomieszczenie lub , jeżeli jest ono niewielkiej powierzchni, stanowić mogą jedyne źródło docieplenia.
Miejscami, w których są najczęściej stosowane, są kuchnie, pomieszczenia sanitarne, salony fryzjerskie i inne tego typu.

Budowa tych urządzeń jest niezwykle prosta, co wpływa również na brak problemów przy samym montażu. Wystarczy, że przymocujemy sam korpus do ściany, we właściwym miejscu i podłączymy wtyczkę do zasilania. Sposób montowania suszarki elektrycznej zależny jest od jej konstrukcji, dlatego mimo wszystko konieczne jest zapoznanie się ze wskazówkami zamieszczonymi w dołączonej instrukcji.
Suszarki elektryczne dzielimy na bezcieczowe i cieczowe. Te drugie posiadają w swoim mechanizmie dodatkowo regulator temperatury powierzchni. Całe urządzenie skonstruowane jest z stalowych rur i profili, co upodabnia je znacznie do łazienkowych grzejników centralnego ogrzewania. Konstrukcja pokryta jest epoksydowo-poliestrową o właściwościach termoutwardzalnych.
To co charakteryzuje suszarki bezcieczowe to bardzo lekka konstrukcja, duża odporność na niskie temperatury, brak termostatu, przyrost temperatury nie przekraczający sześćdziesięciu stopni Celsjusza na odsłoniętej powierzchni suszarki.


Urządzenia cieczowe, dzięki termostatowi, mają możliwość ustawienia stałej temperatury w granicach od dwudziestu do siedemdziesięciu stopni. Poza tym czas ich stygnięcia jest dość długi, co również jest dużą zaletą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top