search
top

Najlepsze grzejniki do naszego mieszkania!

Na szczęście to już przeszłość, gdy grzejniki odstraszały swoim wyglądem. Dzisiaj oferta jest na tyle atrakcyjna, że grzejnik poza najważniejszą funkcją – ogrzewania mieszkania, ma też walory dekoracyjne. Aby jednak wybrać najlepszy model, trzeba poznać, jakie są ich rodzaje.

Rodzaje grzejników

stove-159675_960_720

Mamy wiele rodzajów takich grzejników. Jedne z nich to grzejniki płytowe, które najlepiej pasują do miejsc, w których jest mało miejsca na powieszenie grzejników. Mogą mieć różne kształty płyty czołowej, ich moc zaś zależy od wielkości. Kolejne, grzejniki członowe to modele stalowe i żeliwne, złożone są z pojedynczych żeberek. Grzejniki konwektorowe – kolejne warte uwagi – zbudowane są z miedzianych rur. Założone są na nie aluminiowe blachy, które dodatkowo zamknięte są w obudowie.

Najczęściej zaś wykorzystywane w łazience są grzejniki drabinkowe. Ich konstrukcja jest idealna do suszenia ręczników czy bielizny. Specjalnymi rodzajami grzejników są natomiast modele dekoracyjne. Są również dość często montowane w łazience, ale nie tylko, bo spotyka się je także w salonie czy przedpokoju. Mają różne ciekawe kształty i nieoczywiste kolory.

Jaki materiał jest najlepszy?

Dużo zależy od materiału, z jakiego wykonany jest grzejnik. Do wyboru są trzy rodzaje, tj. stalowe, aluminiowe, żeliwne. Stalowe są najbardziej popularne, a to dlatego, że jest wiele modeli do wyboru. Najczęściej spotykane są grzejniki płytowe, o których wspominaliśmy wcześniej. Dużym minusem stalowych modeli jest dość wysoka podatność na wodę złej jakości.

Kolejny rodzaj, czyli grzejniki aluminiowe mają budowę członową, małą wagę, a ponadto dobrze działają z nowoczesnymi kotłami, jakie wykorzystują regulację temperatury. Nie są na pewno tak popularne, jak modele stalowe.

Grzejniki żeliwne są używane w starszych instalacjach. Wysoka odporność na korozję, a także mała podatność na złej jakości wodę to znak, że ich trwałość jest bardzo długa – do kilkudziesięciu lat. Co prawda, grzejnik długo się nagrzewa, ale za to wolniej traci ciepło.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top