search
top

Kurtyny powietrzne

Nie zawsze dobrze działające kaloryfery, grzejniki czy podłogowe maty grzewcze wystarczają, aby w pomieszczeniu panowała przystępna temperatura. Utrzymanie jej na stałym poziomie jest szczególnie trudne w pomieszczeniach, do których często się wchodzi i wychodzi z nich – niech to będzie chociażby sklep czy oddział banku.

Rozwiązaniem takiej trudnej sytuacji jest zainstalowanie kurtyny powietrznej. Nie ma sensu inwestować w nowy grzejnik lub ocieplenie budynków, jeśli ciepło ucieka za każdym razem, kiedy otwierają się drzwi. Jak działają kurtyny powietrzne? Zasada jest bardzo prosta. Kurtynę montuje się nad wejściem, emituje ona strumień ciepłego powietrza, który tworzy niewidzialną barierę między powietrzem na zewnątrz i wewnątrz budynku. Dzięki temu te dwie strefy nie mieszają się ze sobą. Ciepłe powietrze zostaje w pomieszczeniu. Co ciekawe, można ustawić temperaturę nawiewu na zimną. To bardzo praktyczne w upalne, letni dni.

Kurtyna musi być dobrana odpowiednio do wielkości drzwi wejściowych. Te najmniejsze o mocy od 1,5 do 3 kW, są odpowiednie dla małych pomieszczeń, na przykład biur czy osiedlowych sklepików. Cena jest bardzo przystępna – zaczyna się od 500 złotych. Do większych drzwi, na przykład dużych drzwi rozsuwanych w centrach handlowych, należy zainstalować znacznie większe kurtyny o większej mocy – nawet 13 kW. Mają tę zaletę, że można je łączyć, dzięki czemu cała szerokość wyjścia będzie zabezpieczona. Najlepsze modele można zintegrować z systemem automatycznych drzwi. Elektroniczne regulatory pozwalają na sterowaniem parametrami urządzenia. Należy je solidnie zamontować, ponieważ ważą nawet 30 kilogramów. Można je przymocować zarówno do ściany jak i do sufitu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top