search
top

Kupujemy młotowiertarkę. O czym pamiętać?

Młotowiertarka to sprzęt niezwykle uniwersalny – sprosta praktycznie każdemu zadaniu. Jest to urządzenie o dość uśrednionej cenie, jednak jest bardzo pomocne w każdej podstawowej pracy, jak i podczas remontów.

Do zadań specjalnych

Idealnie sprawdzi się między innymi w momencie, kiedy jesteśmy zmuszeni skuć płytki, wywiercić otwór, czy też wykonać bruzdy pod montaż kabli. Młotowiertarka jest rozwiązaniem dla każdego, a dodatkowo jest czymś więcej niż zwykłą wiertarką. Dokonując zakupu młotowiertarki, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej parametry.

Na co zwrócić uwagę?

Jedną z podstawowych rzeczy, jaką należy sprawdzić to moc udarowa. W przypadku zakupu sprzętu do użytku domowego – ta na poziomie 2J w zupełności wystarczy, modele profesjonalne natomiast mają moc udaru nawet na poziomie 5J. Kolejnym aspektem jest oczywiście waga narzędzia. Równie ważna, jak moc udaru, jest moc podstawowa młotowiertarki. Do prac domowych wystarczy sprzęt posiadający moc na poziomie do 1000 W.

pexels-photo-237997

Urządzenie o wielu zaletach

Młotowiertarka to sprzęt, który ma bardzo ważną zaletę. Można nim pracować w kilku dostępnych trybach, w zależności od zapotrzebowania. Kucie jest ustawieniem, dzięki któremu stworzymy idealne bruzdy w ścianie do późniejszego ułożenia w nich np. kabli. W tym trybie sprzęt używa jedynie udaru, bez wiercenia. Wiercenie z udarem przystosowane jest do wykonywania otworów w materiałach bardzo twardych.

Działa tutaj zarówno moc wiertła, jak i udar pneumatyczny. Kolejnym trybem w tego typu narzędziach jest standardowe wiercenie bez wykorzystania udaru. Idealnie sprawuje się w przypadku miękkich materiałów, czy drewna. Ciekawe informacje znajdziesz także w artykule Co warto wiedzieć podczas zakupu młotowiertarki?

Dla kogo młotowiertarka?

Decydując się na zakup urządzenia, należy się przede wszystkim zastanowić, czy jest ono nam niezbędne do pracy. Jeżeli mamy w planach jakiekolwiek remonty, prace wykończeniowe – wówczas młotowiertarka jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Zyskamy bowiem narzędzie w przyzwoitej cenie, a co najważniejsze przystosowane do tego typu prac. Sprosta ono nie tylko prostemu wierceniu, ale również wierceniu w bardzo twardych materiałach, co jest bardzo istotne przy remontach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top