search
top

Kominek elektryczny – tradycja i nowoczesność

Kominki elektryczne, których historia sięga XIX w., zdobywają coraz większą popularność. Są one łatwe w utrzymaniu i mogą być optymalnym rozwiązaniem w mieszkaniu w bloku. Wybierają je często osoby, które rezygnują z kominków tradycyjnych ze względu na problem z montażem lub kwestie bezpieczeństwa.

Komfort i bezpieczeństwo

Elektryczny kominek jest łatwy w montażu i utrzymaniu. Sceptycy takiego rozwiązania twierdzą jednak, że tradycyjnego kominka nic nie jest w stanie zastąpić. Nie w każdym miejscu można go jednak zamontować, często przyczyną rezygnacji z tradycyjnego rozwiązania jest także możliwość zaprószenia ognia. Aby podłączyć kominek elektryczny, wystarczy dostęp do gniazda elektrycznego. Nie trzeba poświęcać czasu na budowanie komina, przygotowywanie opału i miejsca na jego składowanie, a uruchomienie kominka to po prostu kliknięcie jednego przycisku. Nie trzeba wybierać popiołu ani pilnować ognia.

Nowoczesny design

Kominek elektryczny to połączenie tradycji i nowoczesności. Producenci dokładają wszelkich starań, aby płomienie wyglądały naprawdę wiarygodnie. Wykorzystują w tym celu coraz częściej efekt 3D i ultradźwięki generujące mgłę, która skutecznie imituje dym. Rozwiązanie jest przeznaczone przede wszystkim dla tych, którzy cenią sobie komfort i nie mają czasu na zajmowanie się rozpalaniem ognia oraz dbaniem o opał i stan konstrukcyjny komina. Kominki elektryczne mają zwykle bardzo nowoczesny design, pasujący do minimalistycznych i eleganckich wnętrz. Ich użytkowanie nie wiąże się z wydobywaniem dymu, dużych ilości kurzu i zapachu sadzy.

Nie tylko dodatek aranżacyjny

Niektórzy użytkownicy kominków wychodzą z założenia, że mają być one tylko nowoczesnym dopełnieniem wystroju wnętrza i ciekawym dodatkiem aranżacyjnym. Warto jednak wiedzieć, że kominki elektryczne umożliwiają ogrzanie nawet wielorodzinnego domu. Grzałki i termowentylatory, w które można wyposażyć kominek, mają moc około 1 lub 2 kW. Oczywiście nie w każdym pomieszczeniu sprawdzi się takie rozwiązanie, możemy jednak rozważyć taką opcję.

ogrzewanie, kominek

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top