search
top

Klimatyzacja inverterowa – doskonałym pomysłem na ogrzanie domu

Klimatyzacja jest doskonałą alternatywą ogrzewania, coraz częściej stosowaną do pojedynczych pomieszczeń ale również całych domów. Zastosowanie klimatyzacji ma wiele zalet.

Pierwszą jest szerokie zastosowanie, klimatyzator może być wykorzystany przez cały rok. Latem chłodzi, zimą grzeje. Druga zaletą jest szybkość działania. Aby nagrzać pomieszczenie klimatyzatorem potrzeba niewiele czasu. Zastosowane wentylatory ułatwiają rozprzestrzenianie się gorącego powietrza. Poza tym klimatyzacja oczyszcza powietrze a niektóre modele nawet je jonizują. Wymienione zalety dotyczą klimatyzacji klasycznych, popularnie stosowanych.

Mają one jednak kilka wad. Po pierwsze ograniczony zakres działania. Pracują w dodatnich temperaturach. Przy minusowych temperaturach istnieje możliwość uszkodzenia sprężarki. Są nie ekonomiczne, praca klimatyzatora pobiera dużo energii elektrycznej. To powoduje, że niezbyt chętnie jest ona wykorzystywana do ogrzewania. Na szczęście jest rozwiązanie, które sprawia, że opłaca się ogrzewać klimatyzatorem. Jest nim klimatyzacja inverterowa.

Klimatyzator  inverterowy różni się od klimatyzatora klasycznego tym, że jest wyposażony w inwerter czyli przetwornicę napięciową. Przetwornica ta, pozwala na regulację wydajności urządzenia w zależności od zapotrzebowania. Klimatyzator zwykły po osiągnięciu żądanej temperatury wyłącza się. Natomiast inwerter, obniża – dostosowuje parametry pracy sprężarki do zapotrzebowania. Dzięki temu, że sprężarka nie jest wyłączana, oszczędzana jest energia potrzebna na jej rozruch. Przy każdym rozruchu sprężarki pobiera ona kilka razy więcej prądu niż podczas jej pracy. System sterowania inwerterem obniża zapotrzebowanie na energię do 44 % w porównaniu z klasycznymi klimatyzatorami.

Zakres pracy klimatyzatorów opartych o system z inwerterem jest bardzo duży. Mogą one pracować w przedziale od – 15 do 43 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii, produkcji sprężarek, urządzenia te są bardzo ciche. Ciekawostką są klimatyzatory Mitsubishi  posiadające funkcję  „tryb snu”, którego poziom szumów wynosi 19 decybeli. Klimatyzatory z inwerterem są doskonałym rozwiązaniem na dogrzewanie pomieszczeń przez całą zimę. Zastosowanie ich do ogrzewania jesienią lub wczesna wiosną jest o wiele tańsze i wygodniejsze niż uruchomienie centralnego ogrzewania.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top