search
top

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

Budując nowy dom lub inwestując duże pieniądze w remont starego domu, często popełniamy podstawowy błąd. Zamiast skupić się na elementach najistotniejszych, jak instalacja grzewcza, wodociągowa bardziej zależy nam na ładnym wyposażeniu.

Kierujemy się bowiem tym, aby oczarować domem wszystkich odwiedzających nie przejmując się tym czego nie widać.

Jest to bardzo zły ruch, który w przyszłości zaowocuje kolejnymi remontami lub przymusem włożenia dużej ilości pieniędzy w modernizację domu.

Piec to trzon domu. Ma nam dać ciepło i bezpieczeństwo w zimowe dni i noce.
Piece z centralnym ogrzewaniem na węgiel, czy drzewo są nieco tańsze niż gazowe mają jednak pewną wadę. Codziennie po pracy należy rozpalić w nim ogień. Wiąże się to oczywiście z dłuższym oczekiwaniem na ciepło i nagrzanie się pomieszczeń. Dodatkowo musimy piec czyścić, nanieść odpowiednią ilość węgla, drzewa do kotłowni. No i problemowa kotłownia, czyli pomieszczenie, gdzie zazwyczaj panuje wszędobylski bałagan, kurz, sadze. Wystarczy chwila i wychodzimy z niej zabrudzeni. Poza tym węgiel sam w sobie też nie tanieje.

Piec gazowy to pewna wygoda. Nie trzeba właściwie robić nic by w domu było ciepło. Nie ma bałaganu, zmarnowanego czasu, brudnego pomieszczenia. Wystarczy opłacić comiesięczne faktury.

grzejnik

Ogrzewanie gazowe jest większym wydatkiem na początek. Cała instalacja gazowa kosztuje więcej, ale raz zainstalowana działa bardzo długo.

Dobrym rozwiązaniem jest ogrzewanie gazowe połączone z kominkiem. Kominek ogrzewa nasz salon i część pomieszczeń na parterze domu, bądź tych, do których jest przeprowadzony dopływ ciepła. Gazowe ogrzewanie włączamy natomiast tylko przy większych mrozach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top