search
top

Jakie mamy rodzaje przenośnych grzejników elektrycznych?

Często zdarza się potrzeba dogrzania różnych pomieszczeń. Przyczyn może być wiele. Czasem, przy bardzo niskiej temperaturze ogrzewanie centralne nie daje sobie rady i musimy użyć dodatkowego grzejnika. Czasem zdarza się, że musimy dogrzać słabo ocieplone poddasze, albo też domek letniskowy, w jakim nie ma zamontowanego ogrzewania. Niezależnie od przyczyny przyda się wtedy grzejnik przenośny. Jakie mamy elektryczne grzejniki przenośne?

Wiele osób decyduje się na ogrzewanie elektryczne. Jest kilka typów takiego ogrzewania. Bardzo popularne są grzejniki olejowe. Ich wielką zaletą jest to, że długo trzymają ciepło. Jednak z drugiej strony, trzeba wiedzieć, że długo się nagrzewają. Są w stanie ogrzać całkiem sporych rozmiarów salon. Z kolei termowentylatory działają całkiem inaczej, ponieważ emitują ciepło już z momentem włączenia do sieci, jednak przyjemne ciepło kończy się z chwilą odłączenia od prądu. W małych pomieszczeniach, gdy ustawimy nawiew na siebie, na pewno się sprawdzi. Jednak w przypadku większych pomieszczeń może być dość mało wydajna. Jego wadą jest również to, że bardzo wysusza powietrze. Na pewno nie jest wskazany też dla alergików.

Konwektory również dość mocno wysuszają powietrze, jednak są bardzo wydajne. Mogą w bardzo krótkim czasie ogrzać sporych rozmiarów pokój. Piecyki ceramiczne mają to do siebie, że szybko się nagrzewają, a poza tym długo trzymają ciepło. Dlatego będą oddawać je jeszcze długo po wyłączeniu tak jak w przypadku pieców olejowych. Są bardzo wydajne oraz trwałe, a do tego bardzo ładnie wyglądają. Radiatory to już urządzenia nowej technologii. Oddają ciepło we wszystkich kierunkach. Takie urządzenie przypomina centralne ogrzewanie wodne. Zresztą może je z powodzeniem zastępować.

Promienniki panelowe emitują ciepło bardzo zbliżone do naturalnego. Plusem jest na pewno to, że powietrze się nie wysusza. Jest to bardzo wydajne urządzenie, którego emitowane fale ogrzewają obiekty, na jakie trafiają, a pośrednio również powietrze. Jest to bardzo inteligentnie działająca technologia. Lampy grzewcze są również ciekawym rozwiązaniem. Emitują one wraz z ciepłem także światło. Doskonale sprawdzają się na świeżym powietrzu, ponieważ ciepło ogrzewa bezpośrednio obiekty. Dlatego nie ulatuje wraz z powietrzem. Tak widać, już w obrębie grzejników elektrycznych wybór jest całkiem spory. Więcej w tym miejscu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top