search
top

Jakie kwestie powinniśmy przemyśleć, gdy kupujemy przenośny grzejnik elektryczny?

Gdy chcemy kupić odpowiedni grzejnik elektryczny, musimy wziąć pod uwagę jego parametry, jak również kilka innych rzeczy. Istotne jest również to, do jakich celów jest nam taki grzejnik potrzebny. Jego przeznaczenie odgrywa tutaj istotną rolę. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Podczas wyboru takiego urządzenia duże znaczenie ma moc grzewcza. Od niej zależy, jak duże pomieszczenie będziemy w stanie ogrzać danym modelem grzejnika. Najczęściej na rynku można kupić takie przenośne urządzenia elektryczne o mocy 1 kW do 3 kW. Do mniejszego pomieszczenia wystarczy już trochę powyżej jednego kilowata. Jednak, jeśli mamy zamiar ogrzać duży salon, to trzeba zdecydować się na większą moc.

Kolejną ważną rzeczą jest możliwość regulacji mocy. To bardzo ważne, ponieważ nie zawsze potrzebujemy, by grzejnik był ustawiony na najwyższą moc. To również spora oszczędność prądu, gdy moc można zmniejszać zależnie od zapotrzebowania.

Wielkość takiego urządzenia ma znaczenie, jeśli mowa na przykład o promienniku panelowym czy konwektorze. Wtedy rzeczywiście im większe urządzenie, tym szybciej dane pomieszczenie się nagrzeje. Z kolei, jeśli chodzi o piece olejowe czy piece ceramiczne, to już nie ma to wpływu na ich wydajność. Różnice nie są aż tak duże.

Kupując takie urządzenie, zwróćmy na jego ciężar. Szczególnie jeśli zamierzamy je często przenosić. Tutaj zdecydowanie jednymi z najcięższych są grzejniki olejowe. Dlatego zwróćmy uwagę czy posiadają wygodne kółka, za pomocą których możemy sprawnie takie urządzenie przesuwać. Zdecydowanie najlżejsze są termowentylatory, które możemy swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Ich waga to często około jednego kilograma, więc nie powinniśmy mieć problemów z przenoszeniem ich samodzielnie.

Sprawdźmy, czy przewód ma wygodny schowek, do którego można go zwinąć. Może wydawać się to nie aż tak ważne, jednak zrozumiemy, jakie ma to znaczenie, gdy będziemy się potykać o leżący na ziemi kabel. Szczególnie jeśli w pobliżu są małe dzieci, taki schowek na kabel to będzie bardzo pożyteczna rzecz. Więcej pod linkiem http://www.budnet.pl/Grzejniki_przenosne_poznaj_ich_rozne_rodzaje,Grzejniki,137688-czytaj.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top