search
top

Jaki grzejnik kupić do łazienki?

Łazienka jest miejscem w którym lubimy mieć bardzo ciepło. Nawet jeżeli w całym domu wyłączyliśmy ogrzewanie, to po wyjściu spod prysznica lubimy przejść obok ciepłego grzejnika. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zamontowanie tam dodatkowych grzejników, które nie tylko dogrzewają, ale pełnią także funkcję suszarki dla ręczników i bielizny.

Dodatkowy grzejnik łazienkowy może nam służyć przez cały rok. Jest funkcjonalny zarówno zimą, jak i latem. Jeżeli nawet w ciepłe dni zależy nam na podgrzaniu łazienki, to dodatkowy grzejnik idealnie spełni swoją funkcję. Najczęściej wykorzystujemy je w chłodniejsze dni, kiedy to centralne ogrzewanie jeszcze nie działa, a my jednak czujemy że marzniemy.

Obecnie wybór grzejników łazienkowych jest ogromny – możemy wybierać w różnych kształtach i kolorach. Najlepiej znane nam są popularne grzejniki drabinkowe, które są bardzo estetyczne i nie zajmują dużo miejsca. Decydując się na takie rozwiązanie mamy do wyboru grzejniki wodne lub elektryczne. Te pierwsze podłączamy bezpośrednio do centralnego ogrzewania, elektryczne są oczywiście zasilane prądem. Nie da się ukryć, że oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Złotym środkiem jest instalacja grzejnika wodno-elektrycznego, który wydaje się być najbardziej funkcjonalny. Grzejniki elektryczne zazwyczaj kojarzą nam się z dużym zużyciem prądu, a co za tym idzie – większymi rachunkami, które nasz portfel dotkliwie odczuje. Jest to jednak błędne myślenie, bowiem nowoczesne rozwiązania umożliwiają optymalne zużycie energii elektrycznej. W stanie czuwania grzejniki pobierają zaledwie 0,1 W energii.

grzejniki-lazienkowe

Zanim zdecydujemy się na zakup grzejnika, musimy zastanowić się jakiej mocy będziemy potrzebowali. Przede wszystkim należy pamiętać, że wielkość grzejnika nie jest adekwatna do jego mocy grzewczej. Powszechnie przyjmuje się, że temperatura w łazience powinna wynosić 25°C. Aby utrzymać taką temperaturę w dobrze ocieplonych mieszkaniach trzeba dostarczyć  od 100 do 130 W ciepła na metr kwadratowy.

One Response to “Jaki grzejnik kupić do łazienki?”

  1. Geokia pisze:

    Już myślałam, że odpowiedź na pytanie będzie brzmieć – duży 😀 No ta, ponieważ w łazience po prostu musi być ciepło…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top