search
top

Jaką obudowę i wkład do kominka wybrać?

Kominek w sypialni czy salonie to niemal wymarzony element aranżacyjny. Świetnie sią prezentuje, tworzy niezwykłą atmosferę, a ponadto subtelnie ociepla pomieszczenie. Zanim jednak zaczniemy cieszyć się na samą myśl o wieczorach spędzonych przy cieple  domowego ogniska, musimy wybrać odpowiedni wkład i zabudowę kominka.

Od wyglądu kominka w znacznej mierze uzależniony jest ostateczny efekt aranżacji. Nic dziwnego – kominek zwykle staje się sercem domu i głównym elementem jego wystroju. W tym świetle przestaje dziwić fakt, że jego walory estetyczne są nie mniej istotne od funkcjonalnych.

Wybieramy wkład kominkowy

Jednym z najważniejszych aspektów, który nie może nam umknąć podczas zakupu wkładu do kominka, jest dostosowanie jego wielkości do rozmiarów pomieszczenia i realnego zapotrzebowania na ciepło. W tej kwestii duże znaczenie będzie miało również to, jaki kształt mają brane przez nas pod uwagę wkłady do pieca.

Ciekawą propozycją, wzbudzającą zainteresowanie wielu osób, jest zakup kominka narożnego z dwoma lub trzema szybami, które nadają wnętrzu bardzo przytulnego charakteru.

Coraz większą popularnością cieszą się też różnego rodzaju dodatki, między innymi zewnętrzna szyba dekoracyjna, która nadaje kominkowi nowoczesny wygląd i powiększa optycznie front wkładu.

Wybieramy obudowę do kominka

Gdy uda nam się dobrać odpowiedni wkład do kominka pozostanie nam już tylko wybór jego zabudowy. Decyzję w tej kwestii najlepiej podjąć uwzględniając zarówno walory praktyczne każdego wariantu, jak i nasze upodobania.

Do wyboru mamy między innymi kominki przypominające rzeźbiony portal kamienny, które z pewnością przypadną do gustu zwolennikom klasyki. Natomiast osobom preferującym styl rustykalny polecić można kominki o szerokiej podstawie z kamiennymi ściankami i zwieńczeniem w formie drewnianej belki.

W ofercie kominków, przykładowo w castorama.pl, możemy znaleźć także szereg propozycji dla miłośników aranżacji w stylu nowoczesnym, w tym minimalistyczne, proste zabudowy, bez dominujących elementów dekoracyjnych lub z ramą z gładkiej lub szlifowanej stali.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top