search
top

Jak pielęgnować kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa jest niewątpliwie niezwykle wygodna – można w niej szybko wciąć kąpiel, nie zużywając przy tym zbyt wiele wody. Aby kabina nie tylko prezentowała się znakomicie, ale również służyła nam w dobrym stanie przez długi czas, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja. Oto kilka sprawdzonych metod, dzięki którym utrzymamy kabinę prysznicową w czystości.

Czyszczenie kabiny nie jest skomplikowanym zadaniem i nie wiąże się ze złożonymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Kluczem do sukcesu w walce z osadami oraz nalotami, jakie mogą pojawiać się pod prysznicem, jest regularne sprzątanie.

Zacieki na szybach

Mimo, że nie jest to widoczne gołym okiem, szkło z którego wykonane są drzwi kabiny prysznicowej ma chropowata powierzchnię. Przylegają do niej różnego rodzaju osady np. z mydła i powstają nieestetyczne zacieki. Sprawdzonym sposobem na uniknięcie takich plam jest zastosowanie ściągaczki. Za jej pomocą usuniemy ze szklanej tafli krople wody, dzięki czemu po wyschnięciu na szybie nie będą pojawiać się matowe kropki i zacieki.

Czyszczenie

Do czyszczenia szyby kabiny prysznicowej jeśli pojawią się na niej zacieki, powinniśmy stosować specjalnie ku temu przeznaczone preparaty. Nie mogą być one zbyt silne, ponieważ mogłyby prowadzić do powstawania zarysowań oraz uszkodzeń na tafli szkła. Dobrym domowym sposobem jest stosowanie w tym celu wody z octem – usunie ona wszelkie zacieki z mydła oraz twardej wody.

Warstwa ochronna

Sprawdzona metodą na zabezpieczenie szyb kabiny prysznicowej przed powstawaniem osadów jest użycie środka impregnującego. Tego typu preparaty nanosimy na wyczyszczona wcześniej szybę, rozcieramy i pozostawiamy do wyschnięcia. W podobny sposób można zabezpieczyć również powierzchnię kafli ściennych przylegających do kabiny.

Jak widać pielęgnacja kabiny prysznicowej jest niezwykle prosta. Dzięki powyższym czynnościom sprawimy, że kabina będzie prezentować się znakomicie, a korzystanie z niej będzie czystą przyjemnością.

Dodatkowo, jeśli chcemy aby nasza kabina prysznicowa była jeszcze bardziej komfortowa, warto zajrzeć tu: http://dom.haloursynow.pl/artykuly/spa-we-wlasnym-domu-to-mozliwe-poznaj-nowoczesne-k,6411.htm

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top