search
top

Jak oszczędzać na ogrzewaniu?

Nasz klimat nie rozpieszcza. Chociaż zimy są coraz łagodniejsze, a okres wegetacji się wydłuża, to jednocześnie nie da się zaprzeczyć, że za dużo jest pogody ponurej, depresyjnej i po prostu nieprzyjemnej. A w związku z tym musimy ogrzewać nasze mieszkania przez kilka miesięcy w roku. Wiąże się to z kosztami, szczególnie jak na kaloryferach mamy zamontowane podzielniki kosztów ciepła. Jak w takiej sytuacji ogrzewać mieszkanie, by nie płacić zbyt dużych rachunków?

Jak działa podzielnik?

Urządzenie liczy oddaną energię, jest ona proporcjonalna do tego, jaka jest różnica temperatur grzejnika, jak i temperatury otoczenia. Dość często więc, gdy odkręcamy zwykły termostat, za mocno ogrzewamy mieszkanie, a to wiąże się z wyższymi kosztami, nad jakimi nie mamy odpowiedniej kontroli.

heater-1244926_960_720-4

Co więc zrobić?

Najlepiej kupić termostat, jaki pokazuje dokładną temperaturę. Takie urządzenie nie jest drogie, to kilkadziesiąt złotych, a zyski są więcej niż zadowalające. Taki termostat trzeba po prostu ustawić na stałą temperaturę. Jak wychodzimy z domu, to termostat najlepiej przykręcić, gdyż ogrzewanie pustego mieszkania jest bez sensu. Inaczej wygląda ta sytuacji, jak zamierzamy wyjechać na kilka dni. Wtedy ustawiamy termostat na symbol śnieżki, dzięki temu kaloryfer będzie minimalnie ogrzewał mieszkanie. Zainteresowany tematem? Jeszcze więcej ciekawych informacji znajdziesz pod adresem http://pinhouse.pl/mag/tanio-skutecznie-ogrzac-mieszkanie/.

Wietrzysz mieszkanie? Wyłącz grzejnik!

To bardzo ważne, by o tym pamiętać, gdy najwięcej ciepła wydostaje się, gdy okno jest otwarte. Z drugiej strony, jak to możliwe, to warto otwierać okno w innym miejscu, niż tam, gdzie jest kaloryfer. Ten prosty zabieg spowoduje, że powietrze wymieni się, temperatura zaś nie spadnie za mocno, więc nie wyziębimy pomieszczenia.

Analiza rachunków

Dobrym i niezawodnym sposobem jest także przeanalizowanie rachunków. Zawsze można wtedy ocenić, kiedy najwięcej zużywamy energii, znaleźć tego przyczynę. To pomaga w jeszcze lepszym zaplanowaniu ogrzewania mieszkania. Dzięki tym prostym zabiegom możemy znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top