search
top

Jak działa nagrzewnica gazowa?

Jeśli mamy problem z ogrzaniem dużych powierzchni, czas zastanowić się nad zastosowaniem nagrzewnicy gazowej.  Rozwiązanie to ma wiele zalet, co więc warto o niej wiedzieć?

Nagrzewnica gazowa to niezastąpiony sposób na ogrzanie pomieszczeń charakteryzujących się dużą powierzchnią, takich jak hale sportowe, magazyny, większe budowy, kościoły czy szklarnie. Często używa się jej również przy ogrzewaniu ciągów komunikacyjnych, dużych namiotów i większych magazynów. Urządzenie to może być również z powodzeniem używane wówczas, gdy następuje awaria lub konieczność modernizacji tradycyjnych instalacji grzewczych. Do głównych zalet nagrzewnic zalicza się bezpieczeństwo użytkowania, wygodę utrzymania, niewielkie koszty serwisowani oraz łatwo dostępne paliwo.

Sposób działania nagrzewnicy gazowej jest prosty – urządzenie podgrzewa przepływające powietrze. Wewnątrz znajduje się otwarta komora spalania, w której dochodzi do procesu eksploatacji paliwa. Powietrze zasysane przez wentylator do nagrzewnicy jest ocieplane, a potem wydmuchiwane na zewnątrz. Warto pamiętać, że dobra praca urządzenia wymaga stałego dopływu powietrza. Silnik wyposażony jest we włącznik termiczny oraz termostat przegrzania, co zapewnia duże bezpieczeństwo pracy. Niektóre nowoczesne nagrzewnice posiadają również przewody odprowadzające spaliny. Można w nich również znaleźć pokrętła umożliwiające regulację mocy, a także termostat pomieszczeniowy. Dzięki niemu urządzenie ma możliwość wyłączenia się w momencie, gdy powietrze w pomieszczeniu osiągnie pożądaną temperaturę. Dużą zaletą nagrzewnic gazowych jest fakt, że obudowa nie nagrzewa się, dzięki czemu urządzenie jest bezpieczne w obsłudze. Obecnie na rynku możemy znaleźć nagrzewnice stacjonarne i mobilne. Te drugie są szczególnie funkcjonalne, ze względu na możliwość łatwego transportowania ich do wybranych pomieszczeń.

W ciągu kilku ostatnich lat konstrukcje nagrzewnic ulepszono, dzięki czemu wzrósł poziom bezpieczeństwa i komfortu obsługi. Ogromne znaczenie ma zamontowanie w nich wyłącznika termicznego i czujnika przegrzania. Koszty eksploatacji zmniejszono dzięki wzrostowi sprawności cieplnej. Dodatkowo obniżono poziom hałasu, czyniąc z nagrzewnicy urządzenie o dużej funkcjonalności.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz w artykule Jak działa nagrzewnica gazowa, który opublikowano na maxmania.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top