search
top

Jak działa nagrzewnica? Czy jest wydajna?

Zastanawiasz się nad wyborem nagrzewnicy? Pamiętaj, że masz do wyboru kilka rodzajów tego typu sprzętu – elektryczną, gazową i olejową. Każdy z nich ma swoje pozytywne i negatywne strony, warto je poznać, by wybrać jak najlepszy produkt.

Elektryczna do małych pomieszczeń

Nagrzewnice elektryczne są idealne do ogrzewania niedużych pomieszczeń, przykładowo jak kiosk czy mała budka. Mają niską wydajność przy dość dużym poborze mocy. Tak więc, jak chcemy taką nagrzewnicą ogrzać większe pomieszczenie, to musimy pamiętać, że rachunek za prąd będzie dość wysoki.

Zaletą nagrzewnicy elektrycznej jest to, że szybko nagrzewa pomieszczenie, w jakim pracuje, odpowiada za to wentylator, przez jaki wydostaje się ciepłe powietrze. Bardzo ważną zaletą tego sprzętu jest to, że jakakolwiek awaria nie stanowi dużego zagrożenia. W nagrzewnicy elektrycznej brak jest otwartego ognia, więc nie ma ryzyka pożaru. Więcej ciekawych porad znajdziesz w tym miejscu.

Gazowa potrzebuje odpowiedniej wentylacji

Kolejny rodzaj – nagrzewnice gazowe wybierane są dość często, ponieważ nie kosztują zbyt dużo, a gwarantują wysoką jakość. Paliwo do nich też jest korzystne cenowo. Takie nagrzewnice są niezależne, mogą działać w dowolnym miejscu, a to dlatego, że nie trzeba je podłączać do prądu stałego.

Używamy ich do ogrzewania pomieszczeń o sporej powierzchni, zapewniają regulowaną moc cieplną i łatwość obsługi. Niestety, mają i wady. Najbardziej poważne to te wiążące się z zaczadzeniem. W procesie spalania wypierają z pomieszczenia tlen, więc jak panuje zła wentylacja, to może się to zakończyć tragicznie. Taka nagrzewnica poza tym wydziela dość dużą ilość wody. Bez właściwej wentylacji można więc się spodziewać rozwoju pleśni i grzybów.

heater-162048_960_720

Olejowe – z odprowadzaniem spalin czy bez?

Nagrzewnice olejowe to najlepszy wybór do średnich i dużych pomieszczeń. Są bardzo wydajne i komfortowe w użytkowaniu. Są modele z odprowadzaniem spalin i bez, więc który lepiej wybrać? Z odprowadzaniem spalin są przeznaczone do większych pomieszczeń, w których przebywają ludzie. Wytwarzają czyste i ciepłe powietrze, wolne od spalin. Bez odprowadzania z powodzeniem można wykorzystywać tam, gdzie zapełniony jest stały przepływ powietrza.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top