search
top

Grzejniki łazienkowe

grzejnik Wyposażenie łazienki w grzejnik to jedna z czynności, przy której należy się chwilę zastanowić. To właśnie w tym miejscu temperatura powinna być o 4 stopnie wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach. Istnieje kilka rodzajów grzejników, które cechują się innymi właściwościami. Przyjrzyjmy się każdemu z nich nieco bliżej. 

Rodzaje grzejników
Grzejniki elektryczne mimo niewielkiej mocy idealnie nadają się do suszenia niewielkich ręczników i odzieży. Mają regulowaną moc, dzięki czemu dostosujemy taką temperaturę którą chcemy osiągnąć. Kolejnym plusem jest ich bardzo proste montowanie. Wystarczy je podłączyć do gniazdka o mocy 230. Grzejniki elektryczne mogą także posiadać bezpieczniki, które wyłączą prąd po przekroczeniu nastawionej temperatury.
Grzejniki elektrycznie nie nagrzeją jednak całej łazienki. Możliwe jest to tylko w przypadku bardzo małych pomieszczeń.

Grzejniki wodne grzeją za pomocą płynącej w nich gorącej wody. Można je przyrównać do kaloryferów znajdujących się w pozostałych pomieszczeniach. Tak jak one działają poprzez podłączenie do instalacji centralnego ogrzewania. Cechują się wysoką mocą grzewczą. Wadą grzejników wodnych jest to, że w chłodniejsze dni, gdy kaloryfery jeszcze (albo już) nie działają, nie zadziałają także grzejniki wodne i nie będzie możliwości nagrzania łazienki.

Grzejniki wodno-elektryczne to połączenie grzejnika wodnego i elektrycznego. Wydaje isę być dobrym rozwiązaniem, jeśli nie jesteśmy przekonani do żadnego z powyższych grzejników. Model ten charakteryzuje się dodatkową grzałką elektryczność, która umożliwia grzanie w łazience przez cały rok.

grzejnik

Materiały, z których zrobione są grzejniki
Materiałem grzejnikowym może być miedź, aluminium lub stal. Pierwsze dwa rodzaje zapewnią szybkie (lecz niekoniecznie gorące) nagrzewanie, a także elegancki wygląd.  Grzejniki stalowe mają większa moc, lecz wydają się być mniej estetyczne.

Podsumujmy najważniejsze plusy i minusy wszystkich rodzajów grzejników oraz materiałów, z których są zbudowane:

Grzejniki elektryczne

zalety
-idealne do ogrzania mokrych ręczników lub suszenia odzieży;
-prosty montaż;
-grzeje przez cały rok;

wady
-niewielka moc;
-mały  zasięg (nie ogrzeje dobrze całej łazienki);


Grzejniki wodne

zalety
– wysoka moc;

wady
– nie grzeją poza sezonem grzewczym;

Grzejniki wodno-elektryczne

zalety
– grzeją przez cały rok;

grzejnik

Materiał : miedź, aluminium
zalety
– estetyczny wygląd;

wady
-mniejsza moc grzewcza;
-wysoka cena;

Materiał : stal

zalety
-większa moc grzewcza;
-niska cena;
-łatwy montaż;

wady
-mniej estetyczny wygląd.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top