search
top

Grzejnik łazienkowy – rozwiązanie wygodne i funkcjonalne

Coraz częściej oprócz zamontowania tradycyjnego grzejnika decydujemy się na zamontowanie dodatkowego, który będzie pełnił funkcję  suszarki dla ręczników i bielizny. Grzejniki łazienkowe mają to do siebie, że świetnie sprawdzają się w tej roli dodatkowego źródła ciepła w naszej łazience.

Wybór grzejników łazienkowych jest ogromny. Na rynku dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Najbardziej popularne są dobrze znane nam grzejniki drabinkowe. W zależności od naszych potrzeb grzejnik może pełnić dwie funkcje: ogrzewać całą łazienkę lub służyć za suszarkę. Oczywiście obie te funkcje łączą się ze sobą, jednak przed zakupem warto zastanowić się do czego będzie nam bardziej potrzebny. Będzie to miało istotny na wybór mocy cieplnej grzejnika.

Decydując się na grzejnik łazienkowy możemy wybrać opcję elektryczną lub wodną. Grzejniki wodne podłączane są bezpośrednio do centralnego ogrzewania, natomiast elektryczne są zasilane prądem. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, dlatego najbardziej optymalna wydaje się instalacja grzejnika wodno-elektrycznego, który jest w pełni funkcjonalny przez cały rok. Poza okresem grzewczym może być podłączony do prądu i podgrzać nam łazienkę lub służyć jako suszarka. Dzięki temu możemy mieć ciepło w łazience nawet w chłodniejsze dni, kiedy centralne ogrzewanie jest jeszcze wyłączone. Grzejniki elektryczne kojarzą się z dużymi rachunkami za prąd – nic bardziej mylnego. Nowoczesne rozwiązania umożliwiają optymalne zużycie energii – w stanie czuwania takie grzejniki pobierają zaledwie 0,1 W energii.

grzejnik

Aby grzejnik dobrze spełniał swoją rolę, bardzo istotne jest odpowiednie dobranie jego mocy cieplnej. Przy zakupie nie powinniśmy się kierować wielkością grzejnika, bowiem nie jest ona adekwatna do mocy cieplnej. Powszechnie przyjmuje się, że temperatura w łazience powinna wynosić 25°C. Aby utrzymać taką temperaturę w dobrze ocieplonych mieszkaniach trzeba dostarczyć  od 100 do 130 W ciepła na metr kwadratowy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top