search
top

Gdzie przydatny jest samozamykacz?

Samozamykacze są mechanizmami, dzięki którym drzwi zyskują zupełnie nowe właściwości. Dzięki nim zapewnimy drzwiom możliwość automatycznego, samoczynnego domykania się.

Ochrona dostępu i komfort termiczny

Drzwi z systemem samoistnego zamykania znalazły szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się przede wszystkim ochrona dostępu, w systemach przeciwpożarowych, jak również tam, gdzie liczy się zachowanie komfortu termicznego. Dzięki nim zwiększa się przede wszystkim komfort z używania drzwi, jak również w zdecydowany sposób podnosi się poziom bezpieczeństwa.

door-571824_960_720

Jak działają samozamykacze?

Samozamykacze są elementem typowo mechanicznym. Ich głównym elementem jest sprężyna. Można zapobiec trzaskaniu drzwi poprzez zastosowanie płynu hydraulicznego – który nie wymaga wymiany. Samozamykacze bardzo często występują w dwustopniowej skali, którą można odpowiednio wyregulować dla swoich własnych potrzeb. Faza pierwsza odpowiedzialna jest za zamykanie, natomiast druga to już samo domykanie drzwi. Mechanizm najczęściej jest umieszczany nad drzwiami, na ościeżnicy. Dużo rzadziej stosuje się mechanizmy, które montowane są na podłodze – dokładniej wpuszczane w podłogę. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz tutaj.

Do biur i sklepów

Mechanizmy tego typu najczęściej stosuje się w biurach i sklepach. W biurach stanowią one bardzo dobre rozwiązanie wraz z podłączeniem do systemu automatycznie zwalniającego zamek – poprzez pin albo kartę otwierającą. Zabezpieczenie tego typu daje możliwość zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Po otwarciu drzwi nie trzeba martwić się o ich zamknięcie. Mechanizm samoistnie dociągnie drzwi, a następnie je domknie.

Dzięki zabezpieczeniu otwierającemu zamek mamy pewność, że nikt nieproszony nie dostanie się do wnętrza. Mechanizmy tego typu również idealnie sprawdzają się w małych sklepach, w których nie ma drzwi automatycznie przesuwanych. Dzięki nim możliwe jest zapewnienie odpowiedniej temperatury. W lecie sprawia, że klimatyzacja działa poprawnie wewnątrz sklepu, a w zimie pozwala na zachowanie ciepła.

Automatycznie zamykane drzwi za sprawą samozamykacza są niezwykle popularne również na klatkach schodowych, urzędach i wszędzie tam, gdzie jest duży ruch ludzi.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top