search
top

EKOminek

Kominki ekologiczne (inaczej biokominki) to alternatywne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby mieć go w swoim domu a nie mają ku temu technicznych możliwości, np. dla mieszkających w bloku. Kominek ekologiczny nie wymaga posiadania instalacji kominowej, ponieważ podczas użytkowania nie wydziela się dym, ani inne szkodliwe substancje. Biokominki to czysty ogień, bez zapachu i bez popiołu. Jego ekskluzywność podkreśli design każdego wnętrza.
W biokominkach spalany jest bioetanol, którego podstawowym składnikiem jest alkohol etylowy. Jego skład sprawia, że produktem spalania jest para wodna, która nawilża powietrze. Stosując dodatkowo olejki aromatyczne poprawia się również komfort powietrza w pomieszczeniach.

Bokominki dzieli się ze względu na sposób ich montowania, na:

Biokominki wiszące – mogą one zawisnąć np. na ścianie niczym dzieło sztuki i cieszyć wzrok żywym obrazem. Wiszące modele mogą być zarówno w kształcie prostokątnym, jak i okrągłym.

Biokominki wolnostojące – idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby go dowolnie przestawiać w łatwy sposób. Ich niezwykły design idzie w parze z wyjątkową funkcjonalnością.

 

Biokominki do zabudowy – mogą być zabudowane w różny sposób, łącznie z obudową imitującą kominek tradycyjny. Połączenie np. klasycznej, eleganckiej obudowy z nowoczesnym rozwiązaniem może być niezwykle interesujące.

Stosunkowo niedawno pojawiły się także Biokominki zdalnie sterowane – te modele wykonywane są na indywidualne zamówienie klienta. Często stanowią element aranżacji restauracji, hoteli czy spa. Przyjazny dla użytkownika panel sterowania/wyświetlacz i pilot umożliwiają łatwe ustawienie wymaganych parametrów oraz przekazywanie informacji zwrotnych i komunikaty o błędach. Stopień napełnienia zbiornika na paliwo można samodzielnie określić, a sam zbiornik może znajdować się zarówno pod kominkiem, jak w innym pomieszczeniu czy poza budynkiem

Standardowe funkcje i cechy:

– włączanie/wyłączanie i stopniowa regulacja płomienia na panelu sterowania lub za pomocą pilota;

– wyświetlacz LED pokazujący informacje na temat statusu działania, poziomu paliwa, a także kody błędów;

– wykrywanie CO lub CO2 z funkcją automatycznego rozłączenia;

– czujnik pochyłu z funkcją automatycznego wyłączenia (czujnik pozwala na przechył do 15º);

– zbiornik paliwa o pojemności kilku litrów w zależności od palnika;

– funkcja zaprogramowania maksymalnego zużycia paliwa na godzinę;

– czujnik temperatury, który rozłączy kominek w przypadku zbyt wysokiej temperatury;

– system wykrywania wycieku, który automatycznie wyłączy kominek w razie wycieku;

– czujnik antyprzelewowy, który automatycznie wyłączy kominek w przypadku przelania się bioetanolu;

– alarm nadmiernego napełnienia paliwem;

– wskaźnik poziomu paliwa na wyświetlaczu LED;

– akustyczny sygnał ostrzegawczy podczas uzupełniania paliwa;

– bezpieczna i prosta obsługa .

One Response to “EKOminek”

  1. Elfi pisze:

    Przy ocenianiu efektu, jaki daje biokominek dużo też zależy od rodzaju biopaliwa, jakiego używamy. Bo są lepsze i marne płyny, które zupełnie inaczej się spalają, z innym płomieniem, z aromatem, substancjami ubocznymi spalania itp. Ja używałam wielu płynów, ale zostałam w koncu przy bioetanolu eko x fire. Wg mnie jest najlepszy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top