search
top

Docieplanie budynku styropianem

Zima zbliża się wielkimi krokami – już teraz temperatura na zewnątrz oscyluje w okolicach zera. Oznacza to, że trzeba będzie zadbać o odpowiednio efektywne i ekonomiczne ogrzewanie pomieszczeń. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy dom będzie odpowiednio ocieplony. Poniższy artykuł ma za zadanie pokazać, w jaki sposób można ocieplić budynek od zewnątrz. Do wyboru mamy wykorzystanie

Jednym z najpopularniejszych systemów dociepleń budynków od zewnątrz jest Tytan Professional EOS, który oferuje trzy systemy – elastyczny, oddychający i samoczyszczący. Jeśli się na któreś z tym rozwiązań zdecydujemy, w zestawie otrzymamy zaprawę klejowo-szpachlową, która pozwoli na przyklejenie styropianu i zatopienie siatki, grunt, cienkowarstwowy tynk i farbę do pomalowania elewacji.

Decydując się na ocieplenie dzięki systemowi elastycznemu, wykorzystamy styropian, który zostanie przyklejony po odpowiednim przygotowaniu powierzchni poprzez zagruntowanie. Odpowiednie przygotowanie, a następnie nanoszenie zaprawy na styropian jest niezwykle ważne, nie chcemy przecież, aby doszło do sytuacji, w której warstwa izolacyjna, którą tworzy styropian odpadła. Po prawidłowym przymocowaniu konieczne jest jeszcze wykonanie warstwy zbrojnej, poprzez wtopienie siatki zbrojnej, która jest wykonana z włókna szklanego. Po odpowiednim stwardnieniu i tej warstwy można zabrać się za szlifowanie powierzchni, jej gruntowanie i malowanie.

Ocieplanie budynku styropianem, który jest materiałem tanim i bezpiecznym, a przede wszystkim skutecznym (9 mm styropianu chroni, jak prawie 4 metry betonowego muru) opłaca się – pozwala to na zaoszczędzenie na ogrzewaniu – w zimie będziemy się więc cieszyć ciepłym wnętrzem, lato przywita nas natomiast przyjemnym chłodem. Po niezbędne materiały zapraszam tutaj.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top