search
top

Dobra izolacja połową sukcesu efektywnego ogrzewania

Nie trzeba być wielkim znawcą tematu aby wiedzieć, że dobra izolacja domu to same plusy, zarówno w kwestii ekonomii, jak i ekologii. A wszystko za sprawą mniejszego zużycia energii do nagrzania domu zimą oraz fakt, że nie musimy wówczas korzystać z klimatyzacji latem.

Dobra izolacja budynku zdecydowanie wydłuża czas, w jakim zmienia się temperatura w jego wnętrzu. Jeżeli nagrzejemy dom, czy mieszkanie do odpowiedniej dla nas temperatury, to pomimo mrozów na zewnątrz, nie wychłodzi się tak szybko. I odwrotnie – jeżeli na zewnątrz zapanują trzydziestu kilku stopniowe upały, w naszym domu nadal będzie przyjemnie chłodno.

Jedną z najlepszych metod izolacji budynków jest bezspoinowy system ociepleń BSO, w którym najważniejsza jest nowoczesna technologia klejenia styropianu.

Korzystając z metody BSO, do ocieplenia powierzchni dwustu metrów kwadratowych potrzebować będziemy dwóch dwunastokilogramowych kartonów styropianu na kleju (np. Tytan EOS).

W porównaniu z innymi materiałami, tu mamy do czynienia z lekkim i czystym transportem. Kolejnym plusem jest fakt, iż nie potrzebne będą nam takie narzędzia jak wiadra, mieszalniki, węże do wody itp. potrzebny nam jest jedynie pistolet na klej, który przygotowuje się niecała minutę.

Sama instalacja płyt jest niezwykle łatwa i szybka, przede wszystkim dzięki temu, że każda z płyt styropianowych nie waży więcej niż 0,1 kg.

Kolejna zaleta? Proszę bardzo. Używając starej metody klejenia, dalsze prace z materiałem możliwe są dopiero po dwóch dniach, w przypadku korzystania z kleju Tytan EOS czas ten skraca się do dwóch GODZIN! Taki czas wystarczy, aby nie było najmniejszej możliwości odklejenia płyt.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top