search
top

Czy warto zainwestować w grzejniki olejowe?

Ogrzewanie to istotna kwestia, która czasami może sprawiać nam wiele problemów. Co bowiem zrobić, gdy brak nam funduszy na remont instalacji grzewczej lub nasz budżet jest znacznie ograniczony? Z pomocą przychodzą grzejniki olejowe.

Grzejniki olejowe należą do grupy urządzeń zaliczanych do ogrzewania elektrycznego. Oznacza to, że skorzystanie z nich wymaga jedynie podłączenia ich za pomocą wtyczki do instalacji elektrycznej. To rozwiązanie doskonale sprawdza się jako uzupełnienie centralnego ogrzewania. To również dobry pomysł, gdy potrzebujemy ogrzewania sezonowego. Atutem grzejników olejowych jest ich mobilność, ciche działanie i gwarancja stabilnej temperatury. Mają one jednak również inne zalety.

Grzejniki olejowe zazwyczaj posiadają stalową obudowę w kształcie żeber, która wypełnia się olejem. Wnętrze ich konstrukcji posiada kilka grzałek elektrycznych, które podgrzewają olej. Ten z kolei magazynuje ciepło i nagrzewa ścianki grzejnika, po to by oddały one ciepło i ogrzały określone pomieszczenie. Grzejniki tego typu długo się nagrzewają i wolno stygną. Dzieje się tak za sprawą oleju – gdy osiągnie on odpowiednią temperaturę, termostat wyłącza grzałki elektryczne, jednak urządzenie jeszcze przez pewien czas pracuje pełną mocą. Ożebrowanie grzejnika zwiększa powierzchnię wymiany ciepła.

Jeśli chodzi o moc urządzenia to grzejniki olejowe mogą mieć moc wartą od 700 do 2500 W (dużo informacji pod tym linkiem). Jest ona dobierana w zależności od zapotrzebowania na ciepło w danym pomieszczeniu. Dużym atutem wspomnianych urządzeń jest ich mobilność – mogą one być łatwo przenoszone i nie muszą pokrywać całkowitych strat ciepła, jeśli są uzupełnieniem istniejącego systemu grzewczego. Przed zakupem warto zastanowić się, jak często zamierzamy go przestawiać. Duże znaczenie ma również pomieszczenie, w którym grzejnik ma się znajdować. Jeśli jest to łazienka, musimy sprawdzić, czy producent na to zezwala, ponieważ podwyższona wilgotność wpływa na konieczność spełnienia pewnych wymogów. Dużą zaletą grzejników olejowych jest estetyka ich wykonania. Obecnie na rynku znajdziemy modele w wielu różnych kolorach i kształtach, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujemy konkretny grzejnik do aranżacji danego pomieszczenia.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top