search
top

Co warto wiedzieć o grzejnikach elektrycznych?

Grzejnik to jeden z podstawowych elementów wyposażenia mieszkania; instalacja centralnego ogrzewania nie miałaby bez niego sensu, a lokatorzy byliby narażeni na niedogodności związane z chłodem, szczególnie podczas zimy. Zastosowanie grzejnika elektrycznego często okazuje się niezbędne, by zapewnić komfort wszystkim mieszkańcom. Co powinniśmy wiedzieć o tym urządzeniu?

Kiedy warto zastosować

Najczęściej grzejniki elektryczne stosowane są w domach jednorodzinnych, gdzie niemożliwe jest doprowadzenie gazu ziemnego pochodzącego z sieci miejskiej. Często współgrają również z kominkami, kotłami czy pompami ciepła, pełniąc funkcję uzupełniającego źródła ciepła. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą w szybki sposób ogrzać pomieszczenia; ogrzewanie elektryczne rozgrzewa się szybciej niż np. instalacja wodna. Dzieje się tak ze względu na osiąganie wysokiej temperatury w krótkim czasie przez elementy oporowe; może to trwać nawet tylko kilka sekund. Nie dziwi zatem, że grzejniki tego typu są preferowanym elementem wyposażenia także w domkach letniskowych czy pokojach hotelowych, ponieważ dzięki nim klient wynajmujący pomieszczenie nie będzie musiał długo czekać na ogrzanie się.

Wygoda i komfortgrzejnik elektryczny

Używanie grzejnika elektrycznego jest powiązane ze stosunkowo dużą wygodą i komfortem użytkowania. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na szybkie ogrzewanie pomieszczeń, ale również dzięki niskiej cenie instalacji. Co więcej, do jego działania potrzebne jest tylko znajdujące się  w pobliżu gniazdko z prądem.

Rodzaje grzejników

Zanim dokonamy zakupu grzejnika elektrycznego, musimy rozważyć, który jego rodzaj będzie dla nas optymalny. Możemy wybierać między grzejnikami konwekcyjnymi, które szybko się nagrzewają, stosunkowo niewiele kosztują i przeznaczone są głównie do dogrzania pomieszczeń z dużą wilgotnością (kuchnia oraz łazienka), termowentylatorami z małymi wiatraczkami, a także grzejnikami halogenowymi i olejowymi. Każdy z nich ma jednak kilka wspólnych cech wymienionych na początku, różnią się głównie poręcznością i głośnością pracy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top