search
top

Ciepło na kółkach, czyli przenośne grzejniki

Jeżeli w naszym mieszkaniu nie rozpoczął się jeszcze sezon grzewczy, a my zakładamy na siebie kolejny warstwę ubrań, to wato zastanowić się nad zakupem przenośnego grzejnika, który pomoże nam się dogrzać.

Przenośne grzejniki, które są zupełnie niezależne od centralnego ogrzewania w naszym mieszkaniu sprawdzają się w różnych sytuacjach. Idealnie nadają się do zwiększenia temperatury, gdy czujemy że nasze ogrzewanie jest zbyt słabe i jest nam po prostu za zimno. W taki sposób szybko możemy dogrzać pokój w którym spędzamy dużo czasu lub łazienkę, aby wyjście spod prysznica było przyjemniejsze. Na zakup dodatkowego źródła ciepła możemy zdecydować się także podczas remontu czy wymiany okien. Przenośne grzejniki świetnie nadają się do miejsc, które rzadziej odwiedzamy. Dlatego często kupujemy je do domków letniskowych i altanek, w których potrzebujemy tylko doraźnego dogrzania.

Na rynku dostępne są różne rodzaje przenośnych grzejników – elektryczne, gazowe i naftowe. Grzejniki elektryczne są chyba najczęściej wybieranym rozwiązaniem, ze względu na to że są bardzo proste w użyciu i zajmują mało miejsca, są lekkie i nie ma problemu z ich przenoszeniem. Wśród grzejników elektrycznych mamy do wyboru grzejniki olejowe, konwektory, termowentylatory, piecyki ceramiczne, promienniki i lampy grzewcze. Podstawową zaletą ogrzewania elektrycznego jest możliwość precyzyjnej regulacji temperatury jaką mają dawać. Różnice między przenośnymi grzejnikami elektrycznymi polegają między innymi na sposobie rozprowadzania ciepła.

grzejnik

Jeżeli boimy się wysokich rachunków za prąd związanych z użytkowaniem grzejników elektrycznych, to dobrym rozwiązaniem są także piecyki gazowe. Są równie poręczne jak grzejniki elektryczne, często są wyposażone w kółka. Możemy je stosować zarówno w środku jak i na zewnątrz – nie musimy się martwić o konieczność doprowadzenie do nich prądu. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje takich piecyków: na podbłękit, z palnikiem ceramicznym (na podczerwień), z katalizatorem oraz nagrzewnice. Piecyków gazowych nie powinno się stosować w pomieszczeniach, w których stale przebywają ludzie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top