search
top

Ciepło i zimno – maty grzewcze i klimatyzatory

Podobno ludzie dzielą się na zimnokrwistych i gorącokrwistych. Jak łatwo się domyślić, ci pierwsi to urodzone zmarzluchy, którzy odczuwają zimno nawet w optymalnych temperaturach, natomiast gorącokrwiści nie trzęsą się zbyt często z zimna, ale z kolei lato i upały to dla nich prawdziwa udręka. Dla obu tych typów ludzkich wychodzi naprzeciw technologia, proponując coraz to nowocześniejsze rozwiązania mające podnieść lub obniżyć temperaturę w pomieszczeniach.

Na pewno ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących ciepło są nowoczesne maty grzewcze. Zwłaszcza, że najczęściej marzną właśnie stopy, tak więc ciepło promieniujące prosto od podłogi może być prawdziwą rozkoszą. Maty grzewcze są alternatywą dla ogrzewania podłogowego – dzięki nim możemy za mniejsze koszta uzyskać efekt przyjemnej, ciepłej podłogi. Możemy je zakupić w odcinkach o stałej szerokości 50 cm, ale już długości od 2 do 24 m. Jeśli nie mamy świeżo zbudowanego domu, nie musimy wcale żegnać się z matą – nadają się one bowiem także do renowacji podłóg podczas remontu. Dzięki takim matom wychodzenie z wanny na podłogę łazienki przestanie nas przyprawiać o dreszcze, stając się przyjemnością, a wylegiwanie się na posadzce z książką będzie jak najbardziej możliwe.

Alternatywą dla tych, którzy pragną znacznie obniżyć temperaturę w gorące dni są klimatyzatory. Większość współczesnych klimatyzatorów posiada oczywiście także funkcję dogrzewania klimatyzowanego powietrza, ale znacznie częściej wykorzystywana jest ich funkcja chłodząca. To właśnie dzięki nim upały przestają być koszmarem, a dom w południe miłym schronieniem, zamiast nagrzanym piekarnikiem. Współczesne hotele właściwie mogą pożegnać się z klientami, jeśli w ciepłych krajach nie mają w pokojach klimatyzatorów. Wydawać się więc by mogło, że jednak zmarzluchy są w mniejszości…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top